Oferta
Kliknij zjęcie, aby zobaczyć prezentację
GDZIE ZLOKALIZOWAĆ CAŁOROCZNY NARCIARSKI KLUB ZJAZDOWY? (więcej...)
Idealna lokalizacja całorocznych stoków narciarskich zapewnia ciągły napływ aktywnych klientów do klubu. Praktycznie w krótkim czasie po otwarciu klubu liczba stałych klientów zapewnia właścicielowi obiektu dochody, które szybko rosną. W zależności od planów inwestora oraz przewidywanej liczby klientów w jednym klubie instaluje się jeden, dwa lub trzy stoki narciarskie.
Najczęściej wybieraną i polecaną opcją jest instalacja dwóch stoków zjazdowych.
Najlepszymi, zalecanymi przez Mazuria-Bravo lokalizacjami są:
  • parki rozrywki
  • kompleksy sportowe
  • kluby fitness
  • ruchliwe galerie i centra handlowe
  • hotele stawiające na rozwój infrastruktury sportowej i SPA
Klub narciarski GORNOSTAY może doskonale funkcjonować również w osobnym, atrakcyjnie położonym obiekcie.
OFERTY LOKALIZACYJNE DLA KLIENTÓW MAZURIA-BRAVO
Mazuria-Bravo Sp. z o.o. dysponuje konkretnymi, bardzo atrakcyjnymi ofertami lokalizacyjnymi dla inwestorów zainteresowanych zakupem całorocznych narciarskich stoków zjazdowych GORNOSTAY®. Oferty są stale kierowane do nas przez firmy zarządzające już działającymi obiektami, a także przez deweloperów, posiadających obiekty w trakcie budowy, zdecydowanie zainteresowanych umiejscowieniem SKI&SNOWBOARD PARKU w wynajmowanych przez nich obiektach.
Aktualna lista miast, w których posiadamy oferty lokalizacyjne:
  • Białystok
  • Bytom
  • Gdańsk
  • Kielce
  • Warszawa
Zainteresowanych ofertą prosimy o bezpośredni kontakt z dystrybutorem:
Mazuria-Bravo Sp. z o.o. w Warszawie
BIURO HANDLOWE
ul.Lelewela 6A/2, 10-021 Olsztyn
tel.089 5350555, fax: 089 6795399
mail:
mazuriasport.pl
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ORGANIZACJI KLUBU (więcej...)
W celu uzyskania optymalnego efektu ekonomicznego proponujemy Państwu ustawienie w klubie od razu dwóch narciarskich stoków zjazdowych, model podstawowy GornostayTM GS 9500.
Oprócz omawianego sprzętu w skład klubu narciarskiego wchodzą:
  • bar w stylu alpejskim (stylizacja na pub górski) z pełną gastronomią na 35-45 osób
  • niewielki sklep/punkt ze sprzedażą odzieży sportowej, sprzętu narciarskiego i np. tenisowego
  • punkt serwisowy dla nart i desek snowboardowych-do zjazdów używa się prawdziwych nart, desek i butów, tych samych co na stokach górskich
  • dodatkowo, do rozważenia, punkt sprzedaży wyjazdów turystycznych m.in. do kurortów górskich
Zalecana powierzchnia pod klub z dwoma narciarskimi stokami zjazdowymi, w pomieszczeniu o minimalnej wysokości 4.6 m, wynosi 300-400 m 2
W zależności od umiejscowienia, rozmiaru pomieszczeń i życzeń właścicieli klubu, można dodatkowo zorganizować w tej samej lokalizacji inne rodzaje aktywności sportowej, takie jak fitness, aerobik, tenis, squash, ścianki wspinaczkowe itp.
Rozumując odwrotnie, klub narciarski na bazie sprzętu treningowego GORNOSTAY TMGS 9500 może stanowić doskonałe uzupełnienie już działających klubów fitness, parków rozrywki itp. Klub narciarski może funkcjonować zarówno w oddzielnym obiekcie lub stanowić dużą atrakcję w już istniejącym np. centrum handlowym.
BAR W STYLU ALPEJSKIM „Apres ski” - nieodzowny element klubu. (więcej...)
Dla kompleksowej obsługi gości i klientów klubu Gornostay® należy przewidzieć zlokalizowanie w nim baru typu Apres ski. Utworzenie baru, najlepiej w charakterystycznym stylu alpejskim, jest uzasadnione tym, że oprócz klientów, którzy już będą ćwiczyli na sprzęcie, obecna będzie część odwiedzających, którzy będą oczekiwali na swoją kolej. Będą też tacy goście, którzy dopiero przyjdą zapoznać się z klubem. Z czasem, w oparciu o dobra kuchnię, bar będzie pozyskiwał również niezależnych klientów. Wszyscy oni będą mogli korzystać z usług przytulnego sport baru.
Na bazie istniejących doświadczeń zalecamy oferowanie klientom pełnego menu (przystawki, zupy, dania główne) oraz napojów zimnych i gorących.
Utarg z baru stanowi niemałą część przychodów klubu. W ten sposób biznes gastronomiczny i sportowy doskonale uzupełniają się.
OPIS KONCEPCJI ORAZ PRAKTYKI DZIAŁANIA ISTNIEJĄCYCH KLUBÓW (więcej...)
Narciarski sprzęt treningowy GORNOSTAY TMGS 9500, przeznaczony jest do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Sprzęt treningowy można ustawić i używać w oddzielnym pomieszczeniu lub jako część dowolnego centrum sportowego bądź rozrywkowego. W ten sposób tworzy się klub narciarski.
W trakcie zajęć używa się prawdziwych nart, butów narciarskich, kijków narciarskich i snowboardów.
Zasada działania sprzętu treningowego pozwala stworzyć idealną metodykę treningową dla nauki lub doskonalenia techniki jazdy w trakcie przygotowań do wypoczynku zimowego w kurortach górskich, a także poza sezonem. Pomaga również osiągnąć szybkie rezultaty.
Dziesięć minut nieprzerwanych zajęć na całorocznym sportowym stoku narciarskim porównuje się odpowiednio do trzech kilometrów zjazdu na otwartej trasie narciarskiej, a jedną godzinę – do zjazdu 18 kilometrów.
Statystyki mówią, że narciarze, którzy przed wyjazdem do kurortu trenują i uczą się na narciarskim sprzęcie sportowym, znacznie rzadziej ulegają urazom na otwartych stokach górskich. Oprócz tego nie tracą czasu na naukę na przepełnionych górskich trasach treningowych.
Korzystanie z narciarskiego sprzętu treningowego w pomieszczeniach zamkniętych ma jeszcze szereg dodatkowych zalet:
  • Niezależność wobec pór roku i warunków pogodowych.
  • Bezpieczeństwo w trakcie treningu.
  • Indywidualne podejście dla każdego trenującego lub uczącego się.
  • I, po prostu, rodzinny lub firmowy wypoczynek bez kosztów przelotu i hotelu.
Narciarski sprzęt treningowy podobnego typu jest używany od ponad 15 lat w centrach narciarskich i klubach sportowych całego świata. Oferowany sprzęt treningowy świetnie nadaje się zarówno do nauki początkujących, jak i doskonalenia profesjonalnych technik przez doświadczonych narciarzy. Intensywny zjazd dostarcza trenującemu dużego ładunku tlenowego.
Nie przez przypadek holenderska reprezentacja narciarska włączyła do programu treningów ćwiczenia na tego typu sprzęcie w trakcie przygotowań do Olimpiady Zimowej.
W Holandii, przy gęstości zaludnienia około 9 milionów ludzi, istnieje około 40 klubów narciarskich, gdzie w każdym, zgodnie z zasadą, stoją dwa podobne sprzęty treningowe.
Jak wskazuje doświadczenie naszych europejskich kolegów, dla normalnej eksploatacji klubu narciarskiego, przy dwóch zainstalowanych sprzętach tego typu, wystarczy około 50 000 ludzi mieszkających w promieniu 20-25 minut jazdy publicznym transportem lub samochodem do obiektu.
Na tej podstawie kalkulujemy, że w Europie Wschodniej dla miast o populacji 1 miliona osób, wystarczy otworzyć cztery kluby, przeliczając 250 000 osób na jeden klub narciarski (125 000 na jeden sprzęt treningowy).
Na ścianie na przeciw trenujących narciarzy można zamontować lustro na jej całej szerokości, które daje narciarzom możliwość obserwacji siebie i kontroli ruchów w trakcie treningu. Lustro stanowi dodatkowy element wyposażenia klubu i jest zamawiane przez kupującego oddzielnie.
W zależności od liczby osób obecnych w klubie, na jednym sprzęcie może trenować do trzech osób jednocześnie. Przy korzystaniu z dwóch sprzętów treningowych może zatem jednocześnie ćwiczyć sześć osób. Czas jednych zajęć z przerwami trwa około jednej godziny i przelicza się na pakiety (sety) po 10 minut każdy. Po każdym dziesięciominutowym secie narciarze odpoczywają przez 10 minut. W przerwach pomiędzy setami trenuje inna grupa. W ten sposób czas trwania standardowego treningu jednego narciarza wynosi 30 minut czystej jazdy. W Europie wartość takich zajęć (trzy sety) w „gorącym (wysokim) sezonie” wynosi ok. 40 euro. Prawie zawsze w gorącym sezonie kluby europejskie są przepełnione i zajęcia odbywają się według ustalonego grafiku.
W trakcie roku odwiedzanie klubu narciarskiego dzieli się na sezony:
  • Gorący (wysoki) sezon: listopad, grudzień, styczeń, luty;
  • Letni (średni) sezon: wrzesień, październik, marzec, kwiecień;
  • Chłodny (niski) sezon: maj, czerwiec, lipiec, sierpień.
Zakładając, że w przerwach miedzy dziesięciominutowymi setami, trenuje druga grupa narciarzy, na każdym sprzęcie treningowym może odbywać się 6 setów po 10 minut, t.j. 1 godzina nieprzerwanych zajęć. Na dwóch sprzętach treningowych jednocześnie może ćwiczyć do sześciu osób na godzinę. Tym sposobem, dwa sprzęty treningowe w przeciągu godziny pozwalają na uzyskanie maksymalnie 36 setów po 10 minut.
Europejskie kluby rekomendują stosować się do wyżej opisanego standardowego schematu zajęć, jednakże jest to tylko rekomendacje i można przygotować inny, bardziej swobodny grafik treningów: po jednym, po dwa lub po trzy dziesięciominutowe sety. Takie rozwiązanie praktykowane jest we wzorcowym klubie Gornostay® na Ukrainie.
CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA DZIAŁANIA SPRZĘTU TRENINGOWEGO GORNOSTAY (więcej...)
Narciarski sprzęt treningowy Gornostay® o pochyłej powierzchni z poruszającą się na niej wielowarstwową taśmą ze specjalną powłoką stanowi zasadniczą część klubu narciarskiego. Jest to zaawansowany technicznie mechanizm, skonstruowany na bazie najwyższej jakości podzespołów producentów europejskich oraz amerykańskich, opatentowany i produkowany przez firmę OOO „Kompania Gornostay” z Dniepropietrowska na Ukrainie, lidera w swojej kategorii.
Poruszanie się taśmy treningowej nakierowane jest w górę pochyłej nawierzchni w stronę zjeżdżających narciarzy i/lub snowboardzistów. Instruktor, za pomocą specjalnego pulpitu z możliwością zdalnego sterowania, zadaje i zmienia prędkość poruszania taśmy od tempa spokojnego do ekstremalnego (maksymalna prędkość taśmy to 25 km/h, ograniczenie elektroniczne).
W celach bezpieczeństwa w danym sprzęcie przewidziano płynny rozruch i zrytmizowane zatrzymanie taśmy, co zapobiega upadkom i urazom narciarzy. Oprócz tego, na całej długości bocznego ogrodzenia w dół średniej listwy, wmontowano laserowe czujniki, które łączą się z urządzeniem natychmiastowego zatrzymania taśmy. Dzięki czujnikom narciarze mogą w razie konieczności szybko zatrzymać sprzęt. Natychmiastowe zatrzymanie taśmy jest również przewidziane przy pomocy czujnika podczerwieni, którego promień umieszczony jest w górnej części sprzętu i skierowany w poprzek kierunku ruchu taśmy. Na górnym pomoście, na całej szerokości ogrodzenia sprzętu, znajdują się maty ochronne, które służą dla ochrony narciarzy przed uderzeniem w przypadku wywrotki.
W celu nadania górnej warstwie roboczej taśmy należytej śliskości, jest ona nawilżana wodą. Nawilżenie sterowane jest przez instruktora z pulpitu zdalnego sterowania, przy pomocy urządzenia nawilżenia kobierca. Oprócz tego górną warstwę roboczą okresowo nawilża się specjalnym roztworem, który zwiększa śliskość a zmniejsza zużycie wody.
SPECYFIKACJE OFEROWANYCH MODELI (więcej...)
Na podstawowy komplet sprzętu (dotyczy każdego modelu) składają się:
  • mechanizm płynnej regulacji prędkości przesuwu taśmy
  • system automatycznego nawilżania powierzchni roboczej taśmy
  • stacjonarny pulpit sterujący
  • pilot sterujący na odległość – regulacja prędkości, nawilżania powierzchni roboczej, start i stop
  • stalowa konstrukcja nośna zabezpieczona antykorozyjnie
  • automatyczny i awaryjny mechanizm zatrzymujący ruch taśmy z użyciem fotokomórek
  • mata zabezpieczająca w górnej części stoku zjazdowego
MODEL PODSTAWOWY: Narciarski stok zjazdowy GORNOSTAY GS-9500
  • Wymiary 11,2 x 6,00 m
  • Wymiary strefy roboczej 9,40 x 5,00 m
  • Waga 5,8 t

Dla instalacji tego modelu wymagana jest minimalna wysokość pomieszczenia 4,60 m Model GS-9500 przeznaczony jest do jednoczesnego użytkowania przez liczbę użytkowników nie przekraczającą 3 osób.
MODEL MIDI: Narciarski stok zjazdowy GORNOSTAY GS-7000
  • Wymiary 8,00 x 5,50 m
  • Wymiary strefy roboczej 7,00 x 4,50 m
  • Waga 4,7 t

Dla instalacji tego modelu wymagana jest minimalna wysokość pomieszczenia 4,00 m Model GS-7000 przeznaczony jest do jednoczesnego użytkowania przez liczbę użytkowników nie przekraczającą 2 osób.
MODEL MINI: Narciarski stok zjazdowy GORNOSTAY GS-4000
  • Wymiary 4,00 x 4,60 m
  • Wymiary strefy roboczej 2,80 x 3,80 m
  • Waga 2,8 t

Dla instalacji tego modelu wymagana jest minimalna wysokość pomieszczenia 3 m Model GS-4000 przeznaczony jest do użytkowania przez 1 osobę.
KOSZTY ZAJĘĆ NA SPRZĘCIE (więcej...)
Zalecana cena jednego 10- minutowego zjazdu (seta), płacona przez klienta, wliczając w to wypożyczenie sprzętu (narty, buty) wynosi od 25 do 35 zł. Cena ta zależna jest od: pory dnia, sezonowości i zamożności w danym regionie, gdzie zlokalizowany jest klub.
Średnio można wyliczyć, że koszt dziesięciominutowego seta wynosi 30 zł. Zakładając, że maksymalny możliwy wynik przepływu na obu sprzętach wynosi 36 setów po 10 minut na godzinę, można przeprowadzić wyliczenie uzyskiwanych przychodów.
Zgodnie z powyższym maksymalny godzinny utarg może wynieść 1.080 zł, ale rekomendujemy do rozliczenia przyjąć bezpiecznie 50% tej sumy, czyli 540 zł na godzinę. Dzień pracy klubu średnio wynosi 12 godzin bez przerw.
Aby kontrolować bieżące i statystyki odwiedzin wykorzystuje się specjalne zabezpieczenie programowe (opcja dodatkowa), które daje możliwość prowadzenia rejestru klientów, danych kontaktowych i osobowych, liczby odwiedzin i wszelkich innych statystyk. Oprócz tego zabezpieczenie programowe daje możliwość przeglądu pełnej informacji w realnym czasie poprzez internet.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, na pracę klubu wpływa sezon, dlatego w różnych okresach zmienia się częstotliwość odwiedzin, a co za tym idzie, efektywność wykorzystania sprzętu.
Wydatki klubu też zmieniają się w zależności od sezonu, ale jest część wydatków, które pozostają stałe.
Do obsługi dwóch torów zjazdowych Gornostay® niezbędnych jest czterech pracowników, nie wliczając w to pracowników baru. Kalkulując koszty zatrudnienia, należy również wziąć pod uwagę fakt, że w wysokim (gorącym) sezonie będzie zachodziła potrzeba wydłużania pracy klubu do 14 godzin dziennie.
Nazwa stanowisk pracowników obsługi:
  • Administrator, 1 os.m
  • Instruktor, 2 os.
  • Pomocnik (administratora i instruktora), 1 os.
Oprócz kosztów zatrudnienia personelu, inne podstawowe wydatki stanowią koszty energii elektrycznej, wynajmu powierzchni, reklamy ,itp.
Przy maksymalnie intensywnej eksploatacji stoków zjazdowych należy dokonywać zmiany pokrycia taśmy na sprzęcie treningowym nie częściej niż raz na dwa lata. Dostawę wszelkich części zamiennych zapewnia dystrybutor.
CENA I WARUNKI DOSTAWY (więcej...)
Mazuria-Bravo Sp. z o.o. dystrybuuje narciarskie stoki zjazdowe GORNOSTAY® w Polsce na zasadach wyłączności.
Nasza oferta obejmuje trzy podstawowe modele sprzętu wraz z osprzętem dodatkowym , na który składają się:
  • komplet poręczy ze stali nierdzewnej
  • pełne oprogramowanie informatyczne, obsługujące 1-3 stoki
  • panel ścienny, pokazujący parametry jazdy
Dostawa sprzętu i jego instalacja następuje w terminie 90 dni od daty podpisania umowy i wpłaty zaliczki.
Zapewniamy pełną obsługę posprzedażową oraz udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na konstrukcję nośną i pokrycie ścieżki zjazdowej oraz 18-miesięcznej gwarancji na zespoły i elementy elektryczne.
Mazuria-Bravo Sp. z o.o. występuje również w roli Generalnego Wykonawcy, oferując swoim Klientom kompleksową usługę pełnego wykończenia i wyposażenia powierzchni przeznaczonej na całoroczny klub narciarski, od indywidualnego projektu do stanu „pod klucz”. Gwarantujemy najwyższy standard usług.
Inwestorów zainteresowanych otrzymaniem pisemnej oferty cenowej na oferowany sprzęt GORNOSTAY® prosimy o bezpośredni kontakt:
Mazuria-Bravo Sp. z o.o.
ul.Mińska 69/57, 03-828 Warszawa
BIURO HANDLOWE
ul.Lelewela 6A/2, 10-021 Olsztyn
tel.089 5350555, fax: 089 6795399
mail:
mazuriasport.pl
FINANSOWANIE ZAKUPU SPRZĘTU (więcej...)
Naszym Klientom, planującym skorzystanie ze środków zewnętrznych, udzielamy fachowego wsparcia merytorycznego mającego na celu efektywne pozyskanie finansowania na zakup narciarskich stoków zjazdowych Gornostay®.
Olbrzymi potencjał oferowanego sprzętu doceniły już banki oraz firmy leasingowe, z którymi współpracujemy.
W przypadku leasingu już 20-procentowy wkład własny umożliwia zakup oferowanych modeli Gornostay®!
Wszystkich zainteresowanych omówieniem szczegółowych warunków zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:
Mazuria-Bravo Sp. z o.o.
ul.Mińska 69/57, 03-828 Warszawa
BIURO HANDLOWE
ul.Lelewela 6A/2, 10-021 Olsztyn
tel.089 5350555, fax: 089 6795399
mail:
mazuriasport.pl
OFERTA WSPÓŁPRACY DLA WYKONAWCÓW BRANŻOWYCH (więcej...)
Wykonawców poniżej wymienionych specjalności, zainteresowanych warunkami uczestnictwa w programie budowy sieci narciarskich stoków zjazdowych GORNOSTAY® w Polsce, realizowanym w dwóch etapach 2010-2013 r. i 2014-2016 r. zapraszamy do składania zapytań:
  • instalacje sanitarne
  • instalacje wentylacyjne
  • instalacje elektryczne
  • usługi stolarskie
  • sprzęt oświetleniowy
  • sprzęt TV i audio
  • sprzęt gastronomiczny
Bezpośredni kontakt:
Mazuria-Bravo Sp. z o.o.
ul.Mińska 69/57, 03-828 Warszawa
BIURO HANDLOWE
ul.Lelewela 6A/2, 10-021 Olsztyn
tel.089 5350555, fax: 089 6795399
mail:
mazuriasport.pl


Wszelkich szczegółowych informacji na temat ceny sprzedaży oraz warunków dostawy narciarskich stoków treningowych GORNOSTAY GS 9500 udzieli Państwu:
Wyłączny importer i dystrybutor:

Mazuria-Bravo Sp. z o.o.

ul.Mińska 69/57, 03-828 Warszawa

BIURO HANDLOWE

ul.Lelewela 6A/2, 10-021 Olsztyn

tel.089 5350555, fax: 089 6795399

mail: [email protected]

mazuriasport.pl

Zapraszamy do współpracy!
Mazuria-Bravo Sp. z o.o. jest dystrybutorem i wyłącznym przedstawicielem na terytorium Polski firmy OOO „Kompania Gornostay” , Dniepropietrowsk-Ukraina, producenta sprzętu GORNOSTAY TMGS 9500